Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
| Dimensions | 34″W x 18″D x 32″H |
|---|---|
| Dimensions (cm) | 86.36cm W x 45.72cm D x 81.28cm H |
| Construction & Features | 1 felt lined hidden drawer on top |
| Construction & Features | 2 flip panel wood doors ,1 adj. wood shelf behind doors |
| Construction & Features | tinted drawers w/french dovetail in front & english in back |
| Construction & Features | side mount ball bearing guides |
| Construction & Features | sealed case piece |
| Construction & Features | levelers |
| Construction & Features | weight capacity: 75 lbs for top, 100 lbs for shelf |
| Weight | 75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 34 × 32 in |
| Brand | Magnussen Home |
| Color | Black |
| Detail Color | Peppercorn |
| Style | Traditional |
| Collection | Bellamy B2491 |
"*" indicates required fields