Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
| Constructed of hardwood solid | Yes |
|---|---|
| Seat height: 19″ | Yes |
| Upholstered with 70% Linen & 30% Cotton | Yes |
| Cleaning code: WS | Yes |
| Dimensions | 20.25″W X 24.25″D X 40.00″H |
| Weight | 19.84 lbs |
| Weight | 19.84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.25 × 20.25 × 40 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Weathered Driftwood |
| Style | Transitional |
| Collection | X-back |
"*" indicates required fields