Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The Astrid Server seamlessly blends modern Boho aesthetics and functionality . Featuring four doors adorned with a playful mix of hand-stained bone, resin, and wood chips in a lively sunburst pattern. The solid mango outer frame, in a white wash finish, harmonizes with an antique gold metal base and custom hardware. Inside, find two fixed shelves and practical cutouts for effortless media cord organization. Enhance your space with this distinctive fusion of style and utility.
| Color/Finish | White |
|---|---|
| Color Details | white |
| Material | Mango Wood/Bone/Resin |
| Style | Boho, Modern |
| Weight Capacity | 50 lbs |
| Shipping Weight | 167.00 lbs |
| Shipping Method | LTL |
| Modern Boho design in a white washed finish | Yes |
| Hand-stained bone, resin, and woodchip sunburst pattern | Yes |
| Four doors reveal two fixed shelves for versatile storage & media cord cutouts | Yes |
| Some easy assembly required | Yes |
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | White |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Astrid |
"*" indicates required fields