Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The Jarvis Server blends modern style with solid mango wood in a natural finish. With four doors showcasing a subtle patchwork pattern and matte black knobs, it offers both style and functionality. Inside, adjustable shelves with media cord management cater to your needs. Finished in natural mango with matte black accents, it boasts durability and elegance. Crafted from solid mango wood, each piece embraces natural wood grain variations.
| Color/Finish | Brown |
|---|---|
| Color Details | Brown |
| Material | Solid Mango/Metal |
| Style | Modern, Boho |
| Weight Capacity | 50 lbs |
| Shipping Weight | 113.00 lbs |
| Shipping Method | LTL |
| Features modern boho style in a natural finish | Yes |
| Mango wood has a natural open grain characteristic that creates a textured finish and a distressed affect | Yes |
| Four doors open to reveal two adjustable shelves | Yes |
| Mattle black knobs add a touch of unique character and style | Yes |
| Offers two adjustable shelves and media cord management for added functionality | Yes |
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 34 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Boho, Modern |
| Collection | Jarvis |
"*" indicates required fields