Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The Lansing Server showcases modern-glam style with a cerused grey oak case and sleek mirrored doors. Accented by brushed gold bar-pull hardware, it adds a touch of luxury to any space. Behind its three doors, the interior offers three adjustable shelves and an additional drawer for versatile storage. This cabinet is both functional and stylish, making it a standout piece in any room.
| Color/Finish | Gray |
|---|---|
| Color Details | Cerused Grey Oak, Mirror |
| Material | Wood, Mirror |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Lansing |
| Additional Dimensions | Drawer size – 18x12x4.5 |
| Weight Capacity | 50 lbs |
| Shipping Weight | 153.00 lbs |
| Shipping Method | LTL |
| Cerused grey oak case with sleek mirrored doors for modern-glam appeal | Yes |
| Brushed gold bar-pull hardware adds a luxe finishing touch | Yes |
| Three doors conceal adjustable shelves and one interior drawer | Yes |
| Functional storage with a statement-making design | Yes |
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 40 × 32 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary, Glam/Luxe |
| Collection | Lansing |
"*" indicates required fields