Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Functionality and flair, all in one unique piece. The Crawford ottoman is ideal for those looking for both extra storage and bonus comfort. This piece will fit seamlessly into any space where you may need it, including living rooms, hallways and bedrooms. This rich, medium brown leather is semi-aniline protected and can stand up to everyday wear.
| Collection | Crawford |
|---|---|
| Features | Storage and Casters |
| Stocked Cover Options | 756-72 |
| Style | Transitional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 26.010 |
| Carton Weight | 119.000 lb |
| Product Weight | 119 lb |
| Carton Volume | 25.984 |
| Weight | 119 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 52 × 18 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Crawford |
"*" indicates required fields