Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Experience ultimate comfort and weightlessness with the Score power reclining loveseat with console and power headrest. This sleek fabric loveseat features independently adjustable headrest and reclines to a Zero Gravity position that puts you in a state of weightlessness. The contoured seats cradle you in, while the Blue Steel Spring™ system provides lasting comfort and support. Add a touch of everyday luxury with Score.
| Collection | Score |
|---|---|
| Standard Seat Cushion | High-Density (HC) |
| Optional Tailoring | Arm covers |
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 61.79 |
| Carton Weight | 288 lb |
| Product Weight | 288 lb |
| Weight | 288 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 74 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Score |
"*" indicates required fields