Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The Darrow P2 Sofa brings modern comfort and technology to your living space. Upholstered in a plush boucle fabric, this sofa features adjustable headrests for personalized relaxation and built-in USB-A and USB-C ports for convenient device charging. Its sleek design is complemented by sturdy metal legs, making it both stylish and functional. Perfect for tech-savvy households, the Darrow P2 offers a seamless blend of comfort, functionality, and contemporary appeal.
| Overall Dimensions | 84”W x 41.75”D x 28”H |
|---|---|
| Materials | 100% Polyester |
| Colors | Ivory |
| Weight | 248 lbs |
| Type Of Motion | Power Motion |
| Functionality | Recliner |
| Rub Count | 20000 |
| Weight | 248 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.75 × 84 × 28 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Ivory |
| Style | Contemporary |
| Collection | Darrow |
"*" indicates required fields