Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
This metro modern styled chairside table is the perfect accent for the home. Features a solid marble base with a cantilevered bronze top.
| Color/Finish | Bronze |
|---|---|
| Color Details | Bronze/Marble |
| Material | Metal/Marble |
| Style | Modern, Contemporary |
| Collection | Banyan |
| Additional Dimensions | Base Only: Marble base is 4 inches tall and 8 inches across. |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Round |
| Shipping Weight | 26.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| The Banyan Scatter Table features metro modern inspired style | Yes |
| Constructed with an off-white marble table base and cantilevered bronze table top | Yes |
| The table top features a tray style edge | Yes |
| No assembly required | Yes |
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 23 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Bronze |
| Style | Contemporary, Modern |
| Collection | Banyan |
"*" indicates required fields