Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
| Constructed of hardwood solid, with Oak veneer on Top and Birch veneer on Base | Yes |
|---|---|
| Top has decorative hand-chiseled groove lines, and posts have square pegs inserted into round holes | Yes |
| Drawer has dovetail joinery and a wood-on-wood guide | Yes |
| Fixed bottom shelf | Yes |
| Dimensions | 16.00″W X 22.00″D X 24.00″H |
| Weight | 33.07 lbs |
| Weight | 33.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 16 × 24 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Feathrd Whit/rich Chrcoal |
| Style | Cottage |
| Collection | Grand Haven |
"*" indicates required fields