Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The Eden Accent Table brings a fresh and modern vibe to your space with its funky design and blush faux plaster finish. Crafted from wood, this table adds a touch of contemporary style to any room. Its soft blush hue and faux plaster texture create a chic and trendy look, perfect for complementing your modern decor.
| Color/Finish | Pink |
|---|---|
| Color Details | Blush Plaster |
| Material | Wood / Plaster |
| Style | Contemporary, Modern |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Round |
| Shipping Weight | 29.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| The Eden Accent Table Features a funky modern design | Yes |
| Blush faux plaster finish | Yes |
| Unique shape for a stylish flair | Yes |
| No assembly required | Yes |
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 15 × 19 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Pink |
| Style | Contemporary, Modern |
| Collection | Eden |
"*" indicates required fields