Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The Milo Accent Table embodies modern sophistication with its stunning emerald green marble top and antique brass-finished iron base. Its three-legged design, featuring hammered texture details, adds a touch of uniqueness to any room. Crafted from natural marble and hammered metal, each piece boasts its own distinctive characteristics, making it a truly one-of-a-kind addition to your space.
| Color/Finish | Green |
|---|---|
| Color Details | Antique Brass, Green Marble |
| Material | Metal, Marble |
| Style | Contemporary, Modern |
| Weight Capacity | 25 lbs |
| Table Shape | Round |
| Shipping Weight | 28.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel |
| The Milo Accent Table features a sleek modern design | Yes |
| Black stone top for a rich contrast | Yes |
| 3 curved legs in a brass finish for added stability | Yes |
| Easy assembly required | Yes |
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 14 × 24 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Green |
| Style | Contemporary, Modern |
| Collection | Milo |
"*" indicates required fields