Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
The Adrienne Console Table features a modern influenced design in warm moody color palette with a sandblasted black marble top and solid mango bottom shelf in a natural finish with v-grooves for planked effect. The iron table frame is in an antique brass finish.
| Color/Finish | Brown |
|---|---|
| Color Details | Dark Brown/Natural Mango |
| Material | Mango Wood/Marble/Iron |
| Style | Modern |
| Collection | Adrienne |
| Weight Capacity | 50 lbs |
| Table Shape | Rectangle |
| Shipping Weight | 181.00 lbs |
| Shipping Method | Small Parcel – Oversized |
| Sleek design featuring a black marble top for a modern, sophisticated look. | Yes |
| Sturdy metal frame with a brass finish adds durability and a touch of elegance. | Yes |
| Lower wooden shelf offers additional storage or display space, perfect for decor or essentials. | Yes |
| Ideal for entryways or living rooms, providing a stylish and functional accent piece. | Yes |
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 54 × 31 in |
| Brand | Bassett Mirror Company |
| Color | Brown |
| Style | Modern |
| Collection | Adrienne |
"*" indicates required fields