Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
You’ll love the hidden function of this modern tailored ottoman with a button tufted top- it has a hinged top to conceal a storage compartment! Store books, blankets, pillows, remotes- anything you want to keep handy.
| Width | 40″ (101.6 cm) 40INH |
|---|---|
| Depth | 25″ (63.5 cm) 25INH |
| Height | 20″ (50.8 cm) 20INH |
| Weight | 58 lb (26.1 kg) 58 lb |
| Motion Type | Stationary |
| Material | Fabric |
| Style | Modern-Contemporary |
| Weight | 58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 40 × 20 in |
| Brand | Cozy Life |
| Color | Cream |
| Style | Modern-Contemporary |
| Collection | Essentials |
"*" indicates required fields