Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
You’ll love this generously scaled cocktail ottoman for it’s looks, but you’ll really enjoy its functional side too. It features a beautiful deep-tufted top and handsome square shape. But hidden underneath is the real prize- a set of matching trays – perfect for snacks, beverages, or even a game. Use them anytime or all the time! Available in any finish, any fabric. Also available in fabric without tufting as style number 024600.
| Width | 42″ (106.7 cm) 42INH |
|---|---|
| Depth | 42″ (106.7 cm) 42INH |
| Height | 21″ (53.3 cm) 21INH |
| Weight | 58 lb (26.1 kg) 58 lb |
| Motion Type | Stationary |
| Material | Fabric |
| Style | Transitional |
| Weight | 58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 42 × 21 in |
| Brand | Cozy Life |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | New Traditions |
"*" indicates required fields