Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
A great way to add some comfort and function to your home, this cocktail ottoman serves as both a foot rest and as extra seating. It’s plush top is comfortable and it’s perfectly round shape means no corners to bump into, so it’s great for families.
| Width | 42″ (106.7 cm) 42INH |
|---|---|
| Depth | 42″ (106.7 cm) 42INH |
| Height | 21″ (53.3 cm) 21INH |
| Weight | 42 lb (18.9 kg) 42 lb |
| Motion Type | Stationary |
| Material | Fabric |
| Style | Casual |
| Weight | 42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 42 × 21 in |
| Brand | Cozy Life |
| Color | Cream |
| Style | Casual |
| Collection | New Traditions |
"*" indicates required fields