Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
| Constructed of hardwood solid and Oak veneer | Yes |
|---|---|
| An electric/USB power outlet is mounted in the top panel | Yes |
| Two drawers have dovetail joinery, ball-bearing extension guides, and felt-lined bottoms | Yes |
| Dimensions | 56.00″W X 20.00″D X 36.00″H |
| Weight | 92.59 lbs |
| Weight | 92.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 56 × 36 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Timeless Oak/gray Skies |
| Style | Cottage |
| Collection | Osborne |
"*" indicates required fields