Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bring the future of relaxation to your living room with the Ranger loveseat. All of our cutting-edge relaxation features, in a show-stopping transitional package. Kick back in the Zero Gravity recline for completely weightless relaxation, while heat and air massage functions soothe all your tired muscles. Keep your devices charged up and within reach with USB-A and USB-C charging ports and wireless charging tray, located in the handy center console, complete with cupholders. It’s all possible with Ranger.
| Collection | Ranger |
|---|---|
| Carton Volume | 54.530 |
| Carton Weight | 332.000 lb |
| Type | Reclining Loveseats |
| Weight | 332 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 73 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | No Color |
| Collection | Ranger |
"*" indicates required fields