Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Meet the Ranger loveseat; all the modern comfort you need, in a show-stopping transitional package. For the ultimate in self-care, kick back in the Zero Gravity recline for completely weightless relaxation, while heat and air massage functions soothe all your tired muscles. Keep your devices close and charged up with handy USB-A and USB-C charging ports. Upholstered in your choice of rich, decadent top-grain leather, Ranger has all the style you want and all the comfort you deserve.
| Collection | Ranger |
|---|---|
| Carton Volume | 45.670 |
| Carton Weight | 258.000 lb |
| Type | Reclining Loveseats |
| Weight | 258 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 63 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | No Color |
| Collection | Ranger |
"*" indicates required fields