Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Designed to fit smaller living spaces, this versatile sectional allows you to custom build a configuration to fit your exact needs using any of the 11 pieces. It features padded track arms, loose back pillows, French seaming, and plush Comfort Soft cushions. Also available in two other arms styles- see styles 7370 and 7380. Also available are the matching Sofa, Loveseat, Chair, Swivel Chair, Ottoman, Sleeper, Cocktail Ottoman, and Lift Top Storage Ottoman.
| Width | 107″ (271.8 cm) 107INH |
|---|---|
| Depth | 92″ (233.7 cm) 92INH |
| Height | 36″ (91.4 cm) 36INH |
| Arm Height | 25″ (63.5 cm) |
| Seat Depth | 22″ (55.9 cm) |
| Seat Height | 20″ (50.8 cm) |
| Motion Type | Stationary |
| Material | Fabric |
| Style | Casual |
| Dimensions | 92 × 107 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Cozy Life |
| Color | Cream |
| Style | Casual |
| Collection | Essentials |
"*" indicates required fields