Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
When comfort is important to you, you want a sleeper sofa that can deliver. Look no more. This classic sock arm queen sleeper features plush Comfort Soft cushions and attached knife-edge back pillows to give you full support but also lasting comfort. Low block legs and a pair of toss pillows complete this easy-to-love style. Also available are the matching sofa, loveseat, chair, and ottoman.
| Width | 85″ (215.9 cm) 85INH |
|---|---|
| Depth | 37″ (94 cm) 37INH |
| Height | 38″ (96.5 cm) 38INH |
| Weight | 200 lb (90 kg) 200 lb |
| Arm Height | 26″ (66 cm) |
| Seat Width | 67″ (170.2 cm) |
| Seat Depth | 21″ (53.3 cm) |
| Seat Height | 20″ (50.8 cm) |
| Motion Type | Stationary, Sleeper |
| Material | Fabric |
| Style | Casual |
| Weight | 200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 85 × 38 in |
| Brand | Cozy Life |
| Color | Cream |
| Style | Casual |
| Collection | Essentials |
"*" indicates required fields