Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
| Fabric | Yes |
|---|
| Back Pillow | (1) Tight back with pop-up headrest |
|---|---|
| Companion Skus | B830RO, B835RO, B836RO and B860RO |
| Depth | 43 in (109.22 cm) |
| Fabric | 1501-012 |
| Fabric Shown | 1501-012 |
| Height | 32 in (81.28 cm) |
| Marketing Downloads | http://images.salsify.com/image/upload/s–7S8GRed7–/rccu7uksuolbxj2p1eqx.pdf |
| Marketing Labels | Living_Massimo PM Sectional.pdf |
| Number Of Seat Cushions | 1 |
| Overall Product Height | 32 |
| Overall Product Width | 30.5 |
| Product Type | Armless Chair |
| Productionplant | Container |
| Qty On Hand | |
| Roomtype | Living |
| Seat Depth | 23.5 in and 59.69 cm |
| Shipping Weight | 94.0 |
| Total Shipping Weight | 94.0 |
| Website Material | Fabric |
| Width | 30.5 in (77.47 cm) |
| Dimensions | 43 × 30.5 × 32 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Other |
"*" indicates required fields