Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
| Cubes | 12.95 |
|---|---|
| Depth | 22 in (55.88 cm) |
| Finish Shown | WDF – 393 Alba |
| Height | 22 in (55.88 cm) |
| Introductions | NewAll and NewLiving |
| Newintroductions | New |
| Overall Product Height | 22 |
| Overall Product Width | 22 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Rustic Modern |
| Product Type | Side Table |
| Program | Lucerne |
| Qty On Hand | |
| Roomtype | Living |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 189.6 |
| Total Shipping Weight | 189.6 |
| Website Material | Resin and Wood |
| Width | 22 in (55.88 cm) |
| Adjustable glides | Yes |
| Open center in base pedestal | Yes |
| Wire-brushed oak table top in Alba finish atop cast resin base pedestal with wood grain texture in Alba finish | Yes |
| Dimensions | 22 × 22 × 22 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Alba |
| Collection | Lucerne |
"*" indicates required fields