Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
| Cubes | 9.51 |
|---|---|
| Depth | 44 in (111.76 cm) |
| Finish Shown | WDF – 393 Alba |
| Height | 17 in (43.18 cm) |
| Introductions | NewAll and NewLiving |
| Motion Type | With Casters |
| Newintroductions | New |
| Overall Product Height | 17 |
| Overall Product Width | 44 |
| Pieces Per Carton | 1 |
| Product Style | Rustic Modern |
| Product Type | Cocktail Table |
| Program | Lucerne |
| Qty On Hand | 0 and DC 6 |
| Roomtype | Living |
| Shape | Round |
| Shipping Weight | 106.7 |
| Total Shipping Weight | 106.7 |
| Website Material | Resin and Wood |
| Width | 44 in (111.76 cm) |
| Cast resin with wood grain texture in Alba finish | Yes |
| Casters | Yes |
| Open center in base | Yes |
| Dimensions | 44 × 44 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Bernhardt Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Alba |
| Collection | Lucerne |
"*" indicates required fields