Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
This versatile cocktail ottoman sits atop hidden casters that allow it to glide effortlessly wherever needed. French seamed.
| Width | 36″ (91.4 cm) 36INH |
|---|---|
| Depth | 36″ (91.4 cm) 36INH |
| Height | 18″ (45.7 cm) 18INH |
| Weight | 46 lb (20.7 kg) 46 lb |
| Motion Type | Stationary |
| Material | Fabric |
| Style | Casual |
| Weight | 46 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Cozy Life |
| Color | Cream |
| Style | Casual |
| Collection | Essentials |
"*" indicates required fields