Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Perfect for extra seating space or to hold a decorative tray, this modern ottoman is functional as well as beautiful. It features a button top and French seaming, as well as rolling castered feet for effortless mobility. Pair two of them together for a simple design solution in front of a sofa!
| Width | 24″ (61 cm) 24INH |
|---|---|
| Depth | 24″ (61 cm) 24INH |
| Height | 20″ (50.8 cm) 20INH |
| Weight | 35 lb (15.8 kg) 35 lb |
| Motion Type | Stationary |
| Material | Fabric |
| Style | Transitional |
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 20 in |
| Brand | Cozy Life |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Essentials |
"*" indicates required fields