Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
You’ll love this cocktail ottoman for it’s looks, but you’ll really enjoy its functional side too. It features a plush top, slatted wood base, and handsome transitional lines. But hidden underneath is the real prize- a storage tray – perfect for snacks, beverages, or even a game. Use it anytime or all the time!
| Width | 48″ (121.9 cm) 48INH |
|---|---|
| Depth | 32″ (81.3 cm) 32INH |
| Height | 21″ (53.3 cm) 21INH |
| Weight | 60 lb (27 kg) 60 lb |
| Motion Type | Stationary |
| Material | Fabric |
| Style | Transitional |
| Weight | 60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 48 × 21 in |
| Brand | Cozy Life |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Casual Retreat |
"*" indicates required fields