Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
This swivel chair stands out in a crowd with its circular shape and modern aesthetic. It features a contoured Blend Down seat cushion and bordered welted back. Small in scale, this chair is even better when shown in pairs. Also available in leather- see style L042610BDSC
| Width | 32″ (81.3 cm) 32INH |
|---|---|
| Depth | 34″ (86.4 cm) 34INH |
| Height | 30″ (76.2 cm) 30INH |
| Arm Height | 28″ (71.1 cm) |
| Seat Height | 19″ (48.3 cm) |
| Motion Type | Swivel |
| Material | Fabric |
| Style | Modern-Contemporary |
| Dimensions | 34 × 32 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Cozy Life |
| Color | Cream |
| Style | Modern-Contemporary |
| Collection | Cm Modern |
"*" indicates required fields