Never Miss A Sale
Get the latest trends, new products, & design ideas you'll love for your home.Â
"*" indicates required fields
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
When less is more and simplicity equals chic, this cocktail ottoman rises to the top. Featuring a perfect circular shape, hidden casters, and French seaming, it offers a clean and minimalist aesthetic that complements any style. Also available without casters as style 020700.
| Width | 36″ (91.4 cm) 36INH |
|---|---|
| Depth | 36″ (91.4 cm) 36INH |
| Height | 19″ (48.3 cm) 19INH |
| Weight | 52 lb (23.4 kg) 52 lb |
| Motion Type | Stationary |
| Material | Fabric |
| Style | Transitional |
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 19 in |
| Brand | Cozy Life |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cm Modern |
"*" indicates required fields